Jak skutecznie wspierać organizm? 0
Jak skutecznie wspierać organizm?

Jak skutecznie wspierać organizm? Czy właściwie dobrana suplementacja spełni swoje zadanie? W pewnym stopniu tak, ale jest to zaledwie jeden z elementów holistycznego dbania o zdrowie. Równie ważne są pozostałe aspekty, w tym właściwa dieta, prawidłowe nawodnienie, odpowiednia jakość snu i w końcu aktywność fizyczna. Tej ostatniej poświęcimy w poniższym artykule więcej uwagi.

czytaj całość »
Jak sok z granatu wzbogaca mieszankę ziołową CEMMUNIX Herbal? 0
Jak sok z granatu wzbogaca mieszankę ziołową CEMMUNIX Herbal?

CEMMUNIX Herbal to mieszanka ekstraktów ziołowych, które mają za zadanie przywrócić właściwe środowisko w układzie pokarmowym. Działanie ziół zawartych w preparacie reguluje mikrobiom jelitowy, wzmacnia barierę jelitową, goi tkanki, wywiera działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne oraz stymuluje prawidłowe wydzielanie soków trawiennych i perystaltykę.

czytaj całość »
Co nas usypia w mieszance HARMONIX? 0
Co nas usypia w mieszance Harmonix?

Bezsenność i trudności w zasypianiu to problemy, które dotykają coraz więcej osób w dzisiejszym zabieganym świecie. Często są one wynikiem przewlekłego stresu, napięcia i problemów zdrowotnych. HARMONIX  to mieszanka ziół stworzona z myślą o tych, którzy potrzebują wsparcia w walce z bezsennością, ale także pragną kompleksowo zadbać o swoje ciało i umysł. Dowiedz się, jakie składniki wchodzą w skład preparatu i jakie mają właściwości ułatwiające zasypianie oraz poprawiające jakość snu.

czytaj całość »
Po co nam pokrzywa, skrzyp i bambus w mieszance COLLANIX? 0
Po co nam pokrzywa skrzyp i bambus w mieszance Collanix?

Peptydy kolagenowe zawarte w preparacie COLLANIX stanowią „cegiełki”, z których może zostać zbudowany kolagen w naszym organizmie. Jednak, aby kolagen powstał, potrzebne są także inne składniki. Dlatego skład mieszanki COLLANIX został wzbogacony o zioła krzemionkowe. Dlaczego? O tym w poniższym artykule.

czytaj całość »
Jak sobie naturalnie pomóc w okresie menopauzy? 0
Jak sobie naturalnie pomóc w okresie menopauzy?

Menopauza to szczególny czas w życiu kobiety – czas naturalnych, aczkolwiek dużych zmian w organizmie. Niektóre Panie przechodzą ten okres łagodnie, a innym dokuczają niestety nasilone objawy. Czy skazane jesteśmy na hormonalną terapię zastępcza? A może można złagodzić przykre objawy w sposób naturalny? 

czytaj całość »
Diosmina i hesperydyna w leczeniu niewydolności żylnej i obrzęków 0
Diosmina i hesperydyna w leczeniu niewydolności żylnej i obrzęków

Diosmina i hesperydyna to flawonoidy naturalnie występujące w owocach cytrusowych, cenione za swoje właściwości lecznicze. Diosmina – pochodząca z hesperydyny – chroni naczynia krwionośne i wspomaga mikrokrążenie, a hesperydyna działa antyoksydacyjnie i neuroprotekcyjnie. Te związki są skuteczne w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej, hemoroidów oraz obrzęków limfatycznych, oferując szerokie korzyści zdrowotne.

 

czytaj całość »
Arnika – idealna na stłuczenia, krwiaki, obrzęki, ale nie tylko... 0
Arnika – idealna na stłuczenia, krwiaki, obrzęki i nie tylko

W codziennym życiu często zdarzają się nam mniejsze lub większe mechaniczne urazy, które prowadzą do powstania krwiaków, siniaków, a czasem i obrzęków. Szczególnie w okresie od wiosny do jesieni, ryzyko kontuzji rośnie. W takich sytuacjach z pomocą mogą przyjść nam naturalne środki, takie jak wyciąg z arniki, które skutecznie łagodzą różne dolegliwości. Dowiedz się więcej o niezwykłych właściwościach arniki i sprawdź, jak może Ci pomóc Ci. Przeczytaj artykuł i odkryj naturalne sposoby na radzenie sobie z urazami!

 

czytaj całość »
Dlaczego dbanie o sprawne funkcjonowanie układu limfatycznego jest tak ważne? 0
Dlaczego dbanie o sprawne funkcjonowanie układu limfatycznego jest tak ważne?

Dbanie o sprawnie funkcjonujący układ limfatyczny to przede wszystkim codzienne działania profilaktyczne. Lepiej bowiem za wczasu zapobiegać niż później długo leczyć. A powinniśmy wiedzieć i pamiętać o tym, że sprawnie funkcjonujący układ limfatyczny to lepsza odporność i ochrona przed infekcjami. To też sprawnie funkcjonujący proces wchłaniania i dystrybucji składników odżywczych do poszczególnych komórek organizmu. To także dobrze działające procesy detoksykacji organizmu. Jak więc skutecznie dbać o układ limfatyczny? O tym w poniższym artykule.

czytaj całość »
Żylaki – objawy, przyczyny powstania, leczenie 0
Żylaki – objawy, przyczyny powstania, leczenie

Problemy z układem żylnym są w naszym społeczeństwie niestety powszechne i stan ten ulega pogorszeniu wraz z wiekiem pacjentów. Szacuje się, że w Europie problem dotyka bardziej kobiet, a mniej mężczyzn. Genetyczna skłonność do zachorowania wzmacniana jest przez codzienne nieprawidłowe nawyki, m.in. brak ruchu, prawidłowego odżywienia i nawodnienia. Sprzyjają im także nadwaga i otyłość. Przyjrzyjmy się kilku sposobom na profilaktykę oraz zmniejszenie dolegliwości przy występującej już chorobie.

czytaj całość »
VENONIX – możliwe interakcje i środki ostrożności 0
VENONX – możliwe interkacje i środki ostrożności

Mieszanka ziołowa Venonix zawiera zioła, które w określony sposób mają wspierać zdrowie organizmu. Nie są więc dla ciała obojętne, gdyż wykazują konkretne działanie. Powstaje w związku z tym pytanie, czy to działanie jest tylko korzystne czy też istnieją przeciwwskazania do ich stosowania.

czytaj całość »
Obrzęki – jakie są ich przyczyny. Poznajcie sposoby na opuchliznę. 0
Obrzęki – jakie są ich przyczyny. Poznajcie sposoby na opuchliznę.

Opuchlizna tkanek, choć widoczna, często jest jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Obrzęk może być jedynie symptomem głębiej zakorzenionych problemów zdrowotnych, takich jak m.in. niewydolność serca, wątroby czy nerek, zaburzeń układu limfatycznego, jak też chorób nowotworowych. Warto zgłębić tę kwestię, by lepiej zrozumieć, jakie czynniki mogą prowadzić do wystąpienia obrzęków i jak skutecznie możemy im przeciwdziałać.

czytaj całość »
Biotyna dla zdrowia włosów i skóry, ale ważna także dla zachowania zdrowia! 0
Biotyna dla zdrowia włosów i skóry, ale ważna także dla zachowania zdrowia!

Biotyna, inaczej witamina B7, a jeszcze inaczej witamina H, jest witaminą rozpuszczalną w wodzie. Występuje sama lub w towarzystwie innych witamin i minerałów w polecanych dla zdrowia skóry i włosów preparatach. Przyjrzyjmy się zatem, czy faktycznie dobrze na nie wpływa i czy jest to jedyne wskazanie dla suplementacji tej witaminy.

czytaj całość »
Krzem dla zdrowia i urody 0
Krzem dla zdrowia i urody

Wiele suplementów diety polecanych na włosy, skórę i paznokcie zawiera w swoim składzie związki krzemu lub ekstrakty z ziół w niego bogatych. Czy jest to tylko marketing, czy jednak to wskazanie jest zasadne?

czytaj całość »
Kasztanowiec – cenny surowiec leczniczy i wsparcie układu limfatycznego 0
Kasztanowiec – cenny surowiec leczniczy i wsparcie układu limfatycznego

Mało kto zdaje sobie sprawę, że obecny bardzo często w naszych miastach, przy drogach i w parkach kasztanowiec jest uważany za bardzo cenną roślinę leczniczą oraz miododajną, niestety to także roślina zagrożona wymarciem. Okazuje się bowiem, że choć jest często uprawiany, to zaczyna być coraz rzadszy na stanowiskach naturalnych. Nie jest on też dla naszego kraju rdzenną rośliną. To neofit czyli roślina przywleczona z Półwyspu Bałkańskiego, ale od dawna w Polsce zadomowiona. Sprawdźmy jakie działanie lecznicze posiada kasztanowiec i jak może wspierać nasz układ krążenia.

czytaj całość »
Resweratrol – silny antyoksydant i wsparcie układu krwionośnego 0
Resweratrol – silny antyoksydant i wsparcie układu krwionośnego

O resweratrolu zrobiło się głośno na świecie za sprawą tzw. paradoksu francuskiego. Zauważono bowiem, że we Francji notuje się niską śmiertelność z powodu choroby niedokrwiennej serca mimo tego, iż dieta mieszkańców tego kraju zawiera dużo tłuszczy nasyconych. Powiązano ten fakt z tradycją częstego sięgania Francuzów po czerwone wino bogate m.in. w resweratrol. Dodatkowe zainteresowanie wzbudziła także praca naukowa z 1997 roku opisująca działanie tego związku w chemoprewencji raka i innych chorób. Z tych powodów resweratrol został bardzo szeroko przebadany i dziś wiemy dużo więcej o ważnej roli tego związku dla naszego zdrowia.

 

czytaj całość »
Ruszczyk kolczasty – skuteczne wsparcie układu krwionośnego 0
Ruszczyk kolczasty – dobre wsparcie układu krwionośnego

https://drlas.pl/venonix-wsparcie-ukladu-krazenia-redukcja-obrzekow-na-zylakiRuszczyk kolczasty (łac. Ruscus aceleatus) to roślina używana od dawna nie tylko w lecznictwie tradycyjnym, ale także w kuchni – młode pędy nadawały się do jedzenia podobnie jak szparagi a z nasion gotowano napój będący zamiennikiem kawy. W XX wieku naukowcy zbadali składniki czynne zawarte w tej roślinie i potwierdzili jej właściwości lecznicze. Surowcem używanym w ziołolecznictwie jest kłącze ruszczyka. Przyjrzyjmy się temu jak jego składniki wspomagają nasz układ krążenia.

czytaj całość »
Rozrost grzybów Candida – przyczyny, objawy i leczenie kandydozy 0
Rozrost grzybów Candida – przyczyny, objawy i leczenie kandydozy

W ciele człowieka zamieszkuje wiele różnorodnych mikroorganizmów, m.in. bakterie, grzyby, archeony a czasem nawet pasożyty. Także obecność w składzie naszej mikrobioty grzybów z rodzaju Candida jest jak najbardziej naturalna. Sytuacja jest stabilna dopóty, dopóki nie dojdzie do ich nadmiernego rozrostu, a bywa tak między innymi w stanach osłabienia organizmu. Wtedy to sąsiedztwo staje się nie tylko uciążliwe, ale i potencjalnie dla nas groźne. Może to bowiem doprowadzić do pojawienia się wielu dolegliwości, a w konsekwencji także chorób. Jakie działania warto podjąć, gdy grzyb Candida rozrośnie się nadmiernie, a my borykamy się z kandydozą? Wyjaśniamy w artykule.

czytaj całość »
Dlaczego warto dbać o dobrostan flory bakteryjnej jelit? 0
Dlaczego warto dbać o dobrostan flory bakteryjnej jelit?

Zarówno w naszym wnętrzu jak i w otaczającym nas środowisku bytują mikroorganizmy niewidoczne gołym okiem. Są to bakterie, wirusy, grzyby, archeony i eukarionty. Wpływają one na naszą fizjologię, przyczyniając się do wzmocnienia lub osłabienia funkcji odpornościowych i metabolicznych. Drobnoustroje te nauczyły się dostosowywać do środowiska jakie proponują mu różne nisze na zewnątrz i wewnątrz naszego organizmu. A nasz organizm i jego układ odpornościowy w toku ewolucji zaczął rozróżniać tzw. dobre i złe mikroorganizmy – z jednymi współpracuje, a inne zwalcza.

czytaj całość »
Czym jest IBS i jak leczyć to schorzenie? 0
Czym jest IBS i jak leczyć to schorzenie?

Zespół jelita nadwrażliwego (IBS) to bardzo dokuczliwe schorzenie, w którym  dominuje ból i problemy z wypróżnianiem. IBS  nie doprowadza do rozwoju poważnych chorób i nie zwiększa śmiertelności chorych. Jednak jego przewlekły uciążliwy charakter obniża jakość życia pacjentów, zarówno prywatnego jak i zawodowego. Jak sobie pomóc przy wykorzystaniu naturalnych metod i na jakie aspekty stylu życia zwrócić szczególną uwagę?

 

czytaj całość »
Związek stanów zapalnych skóry ze stanem mikrobioty jelitowej 0
Związek stanów zapalnych skóry ze stanem mikrobioty jelitowej

Trądzik pospolity to choroba powszechna wśród nastolatków i związana z zachodzącymi w tym wieku zmianami hormonalnymi. Niestety zdarza się często, że po okresie dojrzewania potrafi on u dużego odsetka dorosłych przejść w chorobę przewlekłą. Bardzo ciekawy i zastanawiający jest również fakt, że społeczności żyjące w sposób tradycyjny i nieznające zachodniego stylu życia nie są praktycznie dotknięte tym schorzeniem. Jaki można z tego wysnuć wniosek?

czytaj całość »
Kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium