Aronia, superowoc. Iwona Wawer, Piotr Eggert, Barbara Hołub. Wydanie III rozszerzone

Dostępność: brak towaru
Cena: 38,00 zł 38.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Dlaczego niepozorna i raczej niesmaczna na surowo aronia jest wielką nadzieją w walce z chorobami cywilizacyjnymi? Otóż z powodu swojego unikalnego składu chemicznego!

Aronia w postaci przetworów może być uznana za żywność funkcjonalną czyli taką, która ma udowodnione funkcje prozdrowotne. Zmniejsza bowiem ryzyko: miażdżycy, zawału serca, udaru mózgu i chorób degeneracyjnych układu nerwowego, spowalnia procesy starzenia się organizmu.

Spis treści zawiera następujące rozdziały:

1. Aronia a "sprawa polska"

2. Pochodzenie rośliny i jej historia w Polsce

3. Chemia owoców aronii

4. Rodniki i antyoksydanty

5. Antyoksydanty świata roślin

6. Antyoksydanty w diecie człowieka

7. Badania biologiczne związków z aronii

8. Armia i katastrofy

9. Aronia w przemyśle

10. Aronia w kuchni

11. Uprawa aronii 

12. Plantacje aronii

13. Pożyteczne adresy dla entuzjastów aronii

14. Skróty i definicje

15. Piśmiennictwo

Książka liczy 221 stron

ISBN 978-3-950905-1-6

 

Autorzy:

prof. dr hab. Iwona Wawer - jest emerytowanym kierownikiem Zakładu Chemii Fizycznej na Wydziale Farmaceutycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kierownik kierunku Zielarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. 

mgr inż. Piotr Eggert - jeden z największych znawców uprawy aronii w Polsce, absolwent SGGW. Od ponad 40 lat zajmuje się selekcją, rozmnażaniem i hodowlą tej rośliny na terenie Polski. Jako pierwszy założył w naszym kraju szkółkę sadzonek aronii i nadal korzystając z ogromnego doświadczenia, ją prowadzi. 

Barbara Hołub - dziennikarka, autorka kilkunastu książek poradniczych na temat zdrowia i dietetyki. Przez wiele lat pracowała w prasie kobiecej. Kierowała takimi pismami jak "Świat Kobiety", "Kobieta i Życie" czy "Stylowy dom".

 

 

 Produkty powiązane

Opinie i pytania klientów (0)

Wyświetlamy zarówno pozytywne jak i negatywne opinie. Część pochodzi od klientów. Inne od osób, które prawdopodobnie kupiły nasze produkty w stacjonarnych sklepach zielarskich (nie weryfikujemy tego). Ważną część tej sekcji stanowią pytania zadawane nam przez osoby planujące zakup. Odpowiadamy na nie i traktujemy je jako bazę wiedzy przydatną wszystkim potencjalnym klientom.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium