Naturalny adaptogen, czyli co? 0
Naturalny adaptogen, czyli co?

W ulotce naszego ziołowego suplementu diety wymieniony jest pełen skład preparatu Harmonix. Jest tam m.in. 10 ziół, w tym korzeń arcydzięgla chińskiego, w opisie którego czytamy, że “wykazuje działanie tonizujące i wzmacniające. Jako naturalny adaptogen wpływa pozytywnie na wydajność pracy umysłowej. Działa aktywująco na metabolizm, wpływając przy tym na procesy ochronne i odnowę organizmu. Wspiera transport tlenu przez krwinki czerwone, chroni przed stresem oksydacyjnym.” 

Co oznacza pojęcie “naturalny adaptogen”?  Adaptogeny to naturalne substancje występujące w niektórych roślinach. Nazywane są także naturalnymi bioregulatorami. Ich działanie sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji psychofizycznej organizmu i zwiększeniu odporności na czynniki stresowe. Dużą zaletą adaptogenów jest to, że w przeciwieństwie do różnych substancji stymulujących i używek, nie uzależniają – ich działanie polega na wsparciu i normalizacji, bez powodowania szkód w organizmie.  

Zaletą adaptogenów jest to, że minimalizują reakcję organizmu na stres, redukują negatywne reakcje w fazie alarmowej i eliminują lub przynajmniej zmniejszają początek fazy wyczerpania, będącej częścią tak zwanego ogólnego zespołu adaptacyjnego.

Sami widzicie, że warto poznać i w razie potrzeby sięgać po naturalne substancje adaptogenne. Poza arcydzięglem lekarskim do roślin zawierających substancje o działaniu adaptogennym należą m.in. także: ashwagandha, żeń-szeń, cytryniec chiński, różeniec górski, szczodrak krokoszowaty, lukrecja gładka i lukrecja chińska.

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium