VENONIX – możliwe interakcje i środki ostrożności 0
VENONX – możliwe interkacje i środki ostrożności

Mieszanka ziołowa Venonix zawiera zioła, które w określony sposób mają wspierać zdrowie organizmu. Nie są więc dla ciała obojętne, gdyż wykazują konkretne działanie. Powstaje w związku z tym pytanie, czy to działanie jest tylko korzystne czy też istnieją przeciwwskazania do ich stosowania.

Środki ostrożności przy stosowaniu preparatu Venonix

Mieszanka surowców zielarskich zawartych w preparacie Venonix jest bezpieczna dla pacjenta. Użycie kilku ziół naraz w małych dawkach zamiast dużych dawek pojedynczych surowców minimalizuje możliwość efektów ubocznych pojedynczego surowca w dużej dawce. Za to tak użyte zioła wykazują synergię działania, czyli wzajemnie wspierają pozytywny efekt prozdrowotny. Istnieją jednak pewne zastrzeżenia:

 • Preparat jest wskazany dla osób dorosłych, o jego stosowaniu u dzieci musi się wypowiedzieć lekarz.
 • Ciąża i okres karmienia piersią są czasem szczególnym, gdyż dbamy tu nie tylko o dobro mamy (której kuracja mogłaby służyć), ale i małego, rozwijającego się dziecka (a tutaj wpływ na niego poszczególnych ziół nie jest do końca poznany), dlatego zawsze o zgodę na terapię pytamy swojego lekarza prowadzącego.
 • Pacjenci z poważnymi chorobami wątroby, nerek i serca oraz poważnym nadciśnieniem tętniczym powinni zasięgnąć porady lekarza przed każdą dodatkową terapią, choćby i ziołową.
 • Reakcją, której nigdy nie da się przewidzieć jest uczulenie – jeśli wystąpi, to odstawiamy preparat.
 • Resweratrol nie jest zalecany u pacjentów ze szpiczakiem mnogim – powodował u nich nefrotoksyczność.
 • Zalecana jest ostrożność przy nadwrażliwości na salicylany.
 • Jeśli występuje kamica żółciowa i niedrożność dróg żółciowych to wskazana jest najpierw konsultacja z lekarzem.

Interakcje preparatu Venonix z lekami

Pacjent, który zgłasza się do lekarza ze swoimi dolegliwościami zwykle otrzymuje wsparcie farmakologiczne. I zarówno leki, które przewlekle przyjmuje, jak i suplementy kupowane bez recepty mogą wchodzić ze sobą w interakcje.

Zwykle interakcje z lekami poszczególnych ziół bada się stosując pojedynczy surowiec, stosowany w większej dawce. Po takich badaniach opisuje się możliwość ewentualnej interakcji. Czasami postulowana interakcja z lekami nie była badana, ale jest zgłoszona jako środek ostrożności, bo wynika z mechanizmów działania danego leku i zioła. W mieszankach ziołowych stosowane dawki są niższe, ale jednak warto zachować uważność i skonsultować się z lekarzem w przypadku gdy stosowane są równocześnie:

 • Leki stosowane w chorobach serca i leki przeciwarytmiczne (np. nikardypina, digoksyna, amiodaron, werapamil, propranolol) – może nastąpić wzmocnienie ich działania i skutków ubocznych.
 • Leki przeciw nadciśnieniu – może wystąpić mocniejsze obniżenie ciśnienia krwi.
 • Leki przeciwhistaminowe.
 • Leki immunosupresyjne (np. metotreksat).
 • Leki przeciwzakrzepowe (np. acenokumarol, warfaryna, rywaroksaban, eteksylan dabigatranu) – może nastąpić wzmocnienie ich działania i nadmierne krwawienie
 • antybiotyki aminoglikozydowe, cefalosporyny.
 • Leki moczopędne – zioła mogą nasilić ich działanie,

Ewentualne skutki uboczne stosowania preparatu Venonix

Skutki uboczne występujące po zastosowaniu zawartych w preparacie Venonix ziół badano na dużych dawkach pojedynczych składników. Zwykle chodziło o łagodne objawy żołądkowo-jelitowe, uczulenie (rumień, pokrzywka, świąd), ekstrakty z ruszczyka mogły zwiększyć pocenie się.

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium